Dozajlama & Tartım
Besleyiciler

Hassas besleyicilerimizle üretiminize değer katın...

LOSS IN WEIGHT - AZALAN AĞIRLIK BESLEYİCİLER

Azalan ağırlık besleyici (loss in weight feeder) continue proseslerde kullanılan bir dozajlama ekipmanıdır. Üzerindeki bir bunker veya silodan akan malzemeyi önceden belirlenmiş bir besleme hızında, genellikle olarak bir helezon, ikili burgu vida veya titreşimli besleyici aracılığıyla doğru bir şekilde dozajlayan gravimetrik bir ölçüm cihazıdır. “Azalan Ağırlık” tabirinden de anlaşılacağı gibi, bu besleyicinin çalışması, ürün boşaltılırken kaybedilen malzeme miktarıyla düzenlenir. Bunu etkili bir şekilde yapmak için, besleyici eksilen miktarı hassas bir tartım cihazından sürekli geri bildirim olarak alır, bu da hassas miktarda malzemenin sürekli olarak veya her parti halinde teslim edilmesini sağlar.
Gravimetrik besleyicilerin volümetrik besleyicilere göre avantajı prosese son derece hassas bir tartımla hammadde besleyebilmesidir. Gerek continue gerek batch formda yapılabilen bu hassas besleme üretimin sonuna kadar homojen bir şekilde malzemenin beslenebilmesini sağlar. Bu da özellikle yüksek besleme hassasiyeti (±% 0.5) gerektiğinde veya yığın yoğunluğunda geniş değişikliklere sahip malzemeleri ölçerken oldukça faydalı olmaktadır. 

 

 

MİKRO BATCH BESLEYİCİLER

Toz ve granül malzeme beslemeye yönelik Mikro Besleyiciler, yapışkan malzemelere uygun olduğu gibi,  tıkanma eğilimi gösteren zayıf akan malzemeler için de uygun bir çözümdür. Proses ihtiyaçlarına, sistem gereksinimlerine ve malzeme özelliklerine bağlı olarak besleme vidalarının çeşidi değişmekte ve karıştırıcı agitator eklenmektedir.

- Çap 42 mm'den Çap 168 mm'ye kadar değişik kapasitelerde üretilmektedir.

- 4 lt/h ile 3500 lt/h arasında besleme yapabilmektedir.

- Besleme vidası ve karıştırıcı kısmı ayrı motor redüktör ile tahrik edilmektedir.

 

Uygulama Alanları ve Avantajlar

 

- İnce ve taneli toz malzemeler ile granüller de dahil olmak üzere tüm dökme hammaddelere uygundur.

- Proses kalitesini artıran hat üstü elek, manyetik seperatör gibi ilave ekipmanların montajı için uygundur.

- Mikser besleme sistemlerinde kullanma amaçlı, reçete bazlı üretime uygun hassas tartım sistemi adapte edilebilir.

- Volümetrik veya gravimetrik besleyicilerin dolum bunkerlerinin beslenmesi amaçlı kullanılabilir.

- Paslanmaz çelik ya da elektrostatik boyalı olarak imal edilebilmektedir.

- ATEX normlarında sistem tasarımına uygundur.